Nasıl Yapılır

Instagram’da Yeni Özellik

Instagram’da Yeni Özellik !

Yaklaşık 920 milyon insanın kullandığı instagram son zamanlarda internet üzerinden giriş yapan kullanıcılar için bir yenilik daha yaptı. Artık kullanıcılar instagram‘a tarayıcı üzerinden girip fotoğraf veya video paylaşabilecek. Peki bu ne işimize yarayacak bize ne gibi bir artısı  olacak? Instagram’a sadece mobilden foto paylaşmak varken neden taratıcıdan da eklememiz gerekiyor?

instagram'da yeni özellik

 

1. Medya Ajanslarının İşi Kolaylaşacak

Sosyal medya ajansları genelde grafik ve videolarını photoshop ve ya diğer grafik  ve video programlarından çıktı olarak alıp paylaşıyorlar. Bu durumda öncelikle bu grafik ve videoları telefona göndermek ardından paylaşmaları gerekiyordu. Instagram’ın bu yeni güncellemesi ile artık rahatlıkla tarayıcı üzerinden video ve grafiklerini paylaşabilecekler.

 

2. Fotoğraf Makinesinden Aldığımız Fotoğraflar

Fotoğraf makinelerimiz ile çektiğimiz fotoğrafları öncelikle bilgisayara aktarmamız gerekiyor. İster bilgisayarda düzenleme yapın ya da yapmayın bir şekilde öncelikle bu fotoğrafların bilgisayara aktarılması gerekiyor. Ardından telefonumuza gönderip Instagram‘da paylaşıyoruz. Bu da işimizi uzatıyor.

 

3. İçerik Üreticilerinin İşini Kolaylaştırmak

Kişisel profillerin yanı sıra instagram’da mizah ve diğer kategoride bir çok sayfa mevcut. Bu tarz sayfaların da işi baya kolaylaşacaktır.

 

Bilgisayardan Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Şimdi adım adım bu işlemi nasıl yapacağımızı birlikte öğrenelim. Öncelikle instagram’ı tarayıcımızdan açalım.

Adım 1

Öncelikle üst taraftaki artı tuşuna tıklayarak yükleme penceresini açalım. Böylece karşımıza fotoğraf yükleme  alanı gelecektir.

Instagram'da Yeni Özellik
Instagram’da Yeni Özellik

Adım 2

Artı butonunu tıkladıktan sonra karşımıza fotoğraf yükleme alanı gelecektir. Burada “bilgisayardan seç” butonuna tıklayarak bilgisayarımızda bulunan fotoğraf ve ya videoyu seçip işlemimize devam edebiliriz.

Instagram'da Yeni Özellik
Instagram’da Yeni Özellik

 

Adım 3

Bu adımda fotoğrafa yakınlaşabilir, kırpma ya da birden çok resim seçme işlemlerini gerçekleştirebiliriz

Instagram'da Yeni Özellik

 

Adım 4

Dördüncü adımda ise karşımıza filtre ekranı gelecektir. Buradan istediğimiz filtreyi ekleyebilir, filtre ayarı yapabilirsiniz.

Instagram'da Yeni Özellik

 

Adım 5

Beşinci adımda ise fotoğraf açıklaması yazabilir, konum ekleyebilir ve gelişmiş ayarlara ulaşabilirsiniz. Buradaki ayrıntıları doldurduktan sonra fotoğrafımızı paylaşabiliriz.

Instagram'da Yeni Özellik
Instagram’da Yeni Özellik

Böylece browser kullanarak bilgisayardan fotoğraf yükleme konusunu da öğrenmiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu