Listeler

Twitter Sözlüğü : 10 Kullanıcı Tipi

Twitter Sözlüğü : Kullanıcıları Tanıyalım

Selamlar dostlarım bugün size 10 yıldır kullanıcısı olduğum Twitterda edindiğim tecrübelere dayanarak biraz twitter kullanan insanları anlatacağım. Twitter’i kullanan insanlar 2 çeşit oluyor genelde birinci kısım sadece arada gelip bir şeyler paylaştıktan sonra gidenler ve zamanının çoğunu Twitter’da geçirenler diye ikiye ayırabiliriz. Birinci kısım ile iligli bir problemimiz yok size ikinci kısım kullanıcıların deliliklerini anlatmak istiyorum. Bu yazdığım twitter sözlüğü kendi deneyimlerimden elde ettiğim bilgiler doğrultusunda yazılmıştır herhangi bir hesabı hedef göstermek değildir amacım.  Diğer yazılımı buradan okuyabilirsiniz.

1 – Aşık olmadığı halde sürekli aşk acısı çekenler

twitter sözlüğü

Bu ruh hastası sayko kardeşlerimiz her seferinde aşk hayatında başarısız olmuş gibi bir izlenim yaratırlar. Genelde kendileri on numara insanlardır ancak karşı taraf bunları sürekli aldatmış, üzmüş ya da birileri tarafından terk edilmişlerdir. Karamsarlıkta bu tarz insan tiplerin üzerine tanımam. Sorsan on numara eğlenirler ancak dışarıya verdikleri imaj Arsız Bela’nın şarkıları gibi.

 

2 – Bulduğu her posta “GT” yazan akıl hastaları

Twitter Sözlüğü

Bu tarz deli dostlarımız artık normal şeyler paylaşmayı tamamen unutmuş hayatına 2 cümle ( GT – Geri takip yapıyorum ) ile devam etmek zorunda kalan dostlarımızdır. “Annem öldü” diye tweet atılınca altında GT yazabilecek kadar kendilerini kaptırmışlardır.

 

3 – İstediği erkeğin numarasını 2 dakikada alabilen kız

twitter sözlüğü

Twitter sözlüğü yazıyoruz bari her kesinden bahsetmek gerek. Bu kadınların özgüveni kimsede yok. Uzak durulması gerekilen ruh hastası bu kardeşlerimize acil şifalar dilemekten başka bir şey diyemiyorum. Aslında biri sırf güzelliğimiz ya da yakışıklılığımız için bizimle birlikte oluyorsa biraz üzülmemiz gerekiyor bence.

 

4 – DM Atan Engellenir

Twitter Sözlüğü

Bu tarz insanlar dışarıya sert görünmek istiyorlar ve %97.4’ü DM’de arkadaş edinip saatlerce konuşuyorlar. Sırf denemek amaçlı çok yaptım bunu ve 10 yıl boyunca sanırım 1 ya da 2 kere gerçekten engellendim helal olsun o kardeşlerimize bu arada. Bunların da psikolojisini anlamış değilim. Bu konuya PAS deyip geçiyorum.

 

5 – Kızların korkulu belası : dayılar

Twitter Sözlüğü

Dayılar; yaş, ırk, din, dil gözetmeksizin her kıza yürüyen evliliklerinde karılarından korkan, karılarından gizli twitter’da 250 gram peşinde koşan garip yaratıklardır. Bu tarz canlıları direkt engelleyin geçin.

Sen hariç Selami abi :)

Twitter Sözlüğü

 

6 – Sürekli Erkeklere Giydiren Kızlar

Twitter Sözlüğü

Eğer bir erkekseniz ve Twitter kullanıyorsanız vay halinize. Çünkü 190 boyunun altında olanlar erkek değil diyecekler, ayda 10.000₺ kazanmayan da erkek değil diyecekler, böyle giyinmeyen erkek değil diyecekler. Yani twitter kullanıyorsanız bir şekilde penisinizi unutun sizi erkekliğinizden soğutacaklar, buna hazır olun.

7 – Her bayramda seyranda iban paylaşanlar

Twitter Sözlüğü

Bu dostlarımız her bayramda mutlaka IBAN paylaşırlar hatta kullanıcı adını IBAN yapanlar bile var. Nereden ne koparsam kardır tarzında düşünen minnoş kullanıcılar, bunların kimseye zararları yoktur ama faydaları da yoktur. Twitter sözlüğü bitmedi hadi devam edelim.

 

8 – Ne paylaştığı belli olmayan karışık kafalar

Twitter Sözlüğü

Bu tarz kullanıcıları anlamanız mümkün değil. Sadece aranızdaki ilişkiyi iyi tutun ya da engelleyin hem baş belası hem de çok iyi bir dost çıkabiliyorlar. Paylaşımlarından hiç anlam çıkarmadığımız o kafası karışık çılgınlara selam.

bakınız : ben  – Beni buradan takip edebilirsiniz.

Twitter Sözlüğü

 

9 – İlginç sorular soran tayfa

Twitter Sözlüğü

Twitter sözlüğü yazımdanki en garipler. Bunlar aklınıza gelen tüm aptal soruları sorabilen kişilerdir. Tek amaçları etkileşim olan bu homo-twitteruslar’ın sorduğu bazı sorular aşağıdaki gibidir.

  • Öpüştükten sonra ne denir?
  • Bir resim paylaşıp “bunun adını bilen var mı?”
  • Şuan solunuzda ne var?

tazında sorular oluyor genelde ve verilen cevapları hiç de umursamazlar tek amaçları etkileşimdir bu üçkağıtçı dostlarımızın.

 

10 – Astroloji ile kafayı kıranlar cemiyeti

Twitter Sözlüğü

Bu dostlarımız er burç hakkında her şey söylenebilir. Bazı kişiler sırf burcunuzdan dolayı sizi takipten düşebilir bu derece değişik dostlarımızın olduğu bir ortamda, en güzel şey burcunuzu belli etmemek olur. “Aaa yengeç misin ay sen çok duygusalsın ya kıyamam” gibi cümlelere maruz kalabilirsiniz.

Twitter sözlüğü yazıma eklemek istediğiniz farklı türde kullanıcıları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu